Zažehněte v sobě vánoční zázrak

 

Pravé vánoční atmosféry není nikdy dost!

Také vás okouzluje atmosféra vánočních trhů? Nadšeně nasáváte vůni purpury, svařeného vína, perníků a pečené šunky? Užíváte si hemžení lidí, útržky melodií koled a poblikávání magických světýlek? Inspirujte se a zažehněte v sobě za benefity váš vánoční zázrak na vánočních trzích našich sousedů.

 

1. Magie a tradice Vánoc ve Vídni
Vídeň je svými vánočními trhy proslavená. Dopřejte si i vy procházku nazdobenou metropolí. Atmosféra je jedinečná. V rámci návštěvy si dokonce můžete zabruslit na ledové dráze vedoucí romanticky osvětleným parkem Rathauspark nebo se vydat k stromu ověšenému svítícími srdíčky Herzerlbaum – legendární atrakci pro zamilované. Zahřát se můžete tradičním Glühwein a pochutnáte si tu na klobáskách, pravém vídeňském štrůdlu nebo obřích buchtách, nadýchaných jako obláček.

Pribramske skaly

Foto | dodavatel v cafeterii Benefity: Vídeň | rezervace z booking com za benefity přes ehotel.cz

 

2. Adventní romantika města na Dunaji

Co si takhle zaletět do Budapešti? Zdejší adventní trhy se řadí mezi ty nejkrásnější a největší v celé Evropě. Čeká tu na vás více než 600 stánků, vyhlášená medovina a tradiční maďarské dobroty. A nad vším tím mumrajem se nesou melodie koled. Vydejte se na náměstí Vörösmarty tér, zakousněte se do křehkého langoše nebo si oslaďte život ořechovým závinem Bejgli. Na zahřátí a pro umocnění čarovné atmosféry můžete zkusit místní alkoholickou specialitu Krampampuli.

 

Besedlicke skaly 1

Foto | dodavatel v cafeterii Benefity: Budapešť | honzovyletenky.cz

 

3. Královský Krakov – pohádkový skvost Polska

Působivá atmosféra si vás rozhodně podmaní i v nejkrásnějším městě Polska. Adventní trhy s dlouholetou tradicí se konají na Rynku Główny, náměstí zapsaném spolu s historickým centrem na seznam UNESCO. Můžete tu nakoupit něco pro potěšení nebo obdivovat řemeslné výrobky z proutí, kůže, dřeva a jantaru. A také ochutnat řadu místních specialit. Jednoznačně nejzajímavější je tradiční pokrm bigos, který vám dochutí na přání. Na zahřátí můžete zkusit třešňovou vodku nebo místní „pitný med“. Pak už jen zbývá nechat se unášet na vánoční vlně.

 

riegrova stezka

Foto | dodavatel v cafeterii Benefity: Krakow | Slevadne.cz

 

4. Poznejte ledově krásnou, a přesto vřelou Rigu

Přemýšlíte nad delším výletem? Poznejte kouzla adventu v lotyšské Rize, kde v roce 1510 vztyčili i první nazdobený vánoční stromeček. Zdejší trhy stojí před Rižským dómem, známým také jako Evangelická katedrála. Jsou vkusně decentní a milé. Pořídíte zde vesměs tradiční zboží, od perníčků až po pletené šály a čepice s tradičními lotyšskými vzory. Podává se zde nad ohněm pečené maso, zahřát se můžete horkým alkoholickým nápojem, kterému se říká černý balzám. Vánoční jarmark není jediné lákadlo. V Rize je spousta romantických zákoutí i historických budov a památek, které vaši návštěvu obohatí. .

 

Prachovske skaly

Foto | dodavatel v cafeterii Benefity: Riga | Čedok

 

5. Zažijte na vlastní kůži vánoční atmosféru Mozartova města

Vydejte se prozkoumat krásy adventního Salzburgu. Uvidíte jedny z nejkrásnějších vánočních trhů, projdete se po památkách a navštívíte „Ježíškův trh”, který se tu pořádá už od 15. století. V Salzburgu vás okouzlí nezaměnitelná vánoční atmosféra, tiché uličky i samotná poloha města v údolí mezi zasněženými Alpskými vrcholky. Z každého koutu se line vůně pečených kaštanů, pražených mandlí, horkého punče a městem znějí vánoční zvonky. Tohle zkrátka musíte vidět na vlastní oči.

 

Alainova vez

Foto | dodavatel v cafeterii Benefity: Salzburg | České kormidlo

 

6. Vánoce v Bruggách voní po pralinkách a vaflích

Bruggy jsou celoročně doslova magickým místem. V období Vánoc se tu rozzáří tisíce světýlek v ulicích i na vánočních stromcích a město se promění v kouzelnou skříňku plnou překvapení. Projděte se po hlavním náměstí a zažijte jedinečnou atmosféru a místní kulturu. I vaše chuťové buňky si tu přijdou na své. Mimo opékaných klobásek, mořských plodů a tradičních belgických hranolek můžete ochutnat desítky druhů čokolády nebo belgických vaflí s náplněmi, jaké svět neviděl!

 

skokanska vez

Foto | dodavatel v cafeterii Benefity: Bruggy | Slevomat

 

7. Paříž, město elegance, romantiky, smyslnosti a také světel

Adventní dny v Paříži jsou skutečným zážitkem. Předvánoční čas a dechberoucí výzdoba dodávají městu ještě více magie a šarmu. Veřejná náměstí a parky se proměňují v kluziště a bulváry se plní stánky, které nabízejí řemeslné výrobky i lahůdky francouzské kuchyně. Zahřejte se francouzskou cibulačkou nebo si dejte pravé francouzské crêpes, foie gras, sýry, kaldounky, raclette, makronky a další autentické delikatesy. A pokud navštívíte některou ze stylových kavárniček ve čtvrti Montmartre, zažijete romantiku jako z pohádky!

 

skokanska vez

Foto | dodavatel v cafeterii Benefity: Paříž | cestovnibalicky.cz

 

Vánoce jsou jen jednou do roka. Dopřejte si něco extra, vychutnejte si daný moment a odneste si zážitky na celý život.