Překročte za benefity práh do ráje

 

6 míst, za kterými vyrazit do Českého ráje

Český ráj přitahuje návštěvníky ze všech koutů světa. Procházky mezi majestátními věžemi a průchody soutěskami patří mezi nezapomenutelné zážitky. Ať už jste dobrodruh, milovník přírody nebo obdivovatel historie, Český ráj vám nabízí nekonečné možnosti. Využijte naše tipy a objevte ráj na zemi.

 

1. Tajemství Příbramských skal: Skrytá krása nedaleko Prahy čeká na odhalení
Příbramské skály, tajemné místo nedaleko Prahy, přitahují svým kouzlem. I když nejsou tak známé jako jiné turistické atrakce, skrývají jedinečné lákadlo. Pevnost Drábské světničky, hlavní atrakce, je momentálně nedostupná, ale můžete se vydat po trase z Českého ráje ke Starým hradům, kde je od roku 2020 nová vyhlídka. Milovníci adrenalinových zážitků si tu mohou užít i vodní zážitky nebo lanový park s překážkami ve vzduchu.

Pribramske skaly

Foto: Úžasná místa v Česku

 

2. Besedlické skály: Přírodní poklad plný tajemství a malebných vyhlídek

Besedlické skály jsou přírodním pokladem plným tajemství. Nacházejí se v malebném kraji nedaleko města Besedlice. Začněte svou trasu na rozcestí U Kalichu a pokračujte po žlutě značené stezce až k vyhlídce Sokol, odkud můžete obdivovat Suché skály. Pokračováním k rozcestí Pánovo pole u skalního města Chléviště objevíte několik okouzlujících vyhlídek: Kinského, Kde domov můj, Husníkovu a Hořákovu.

 

Besedlicke skaly 1

Foto: Úžasná místa v Česku

 

3. Údolím Jizery: Procházka Riegrovou stezkou

Prozkoumejte skrytou oázu v údolí Jizery. Riegrova stezka vede údolím řeky Jizery a připomíná známé soutěsky v Hřensku. Vydejte se po malebné naučné a červeně značené stezce z Bítouchova až k vlakové zastávce Spálov. Cestou si užijete zajímavosti, jako je 77 metrů dlouhá visutá lávka nad řekou, vodní elektrárna Spálov, osvěžující studánka Antala Staška a úchvatná Böhmova vyhlídka.

 

riegrova stezka

Foto: Úžasná místa v Česku

 

4. Prachovské skály: Pískovcové město s nádhernými výhledy

Prachovské skály vás zavedou do pískovcového města jako v pohádce. Můžete zaparkovat u Turistické chaty nebo v Prachově a vybrat si trasu podle svých představ. Bez ohledu na délku trasy, budete odměněni nezapomenutelnými výhledy z výšky 300–462 metrů nad mořem. Možná uvidíte sojky, kavky a lelky, a ve skalách můžete spatřit vzácné dravce, například chráněného výra velkého.

 

Prachovske skaly

Foto: Úžasná místa v Česku

 

5. Alainova věž: Znovuobjevená rozhledna s pohledem na kopce a město Jičín

Alainova věž, 13 metrů vysoká stavba z pískovcových kvádrů na kopci Tábor nedaleko Lomnice nad Popelkou, je opomíjeným, ale krásným místem. Kruhovou vyhlídku v novogotickém stylu tu postavil v roce 1862 stavitel Josef Pruvot, architekt rodu Rohanů, jehož kořeny sahají až do poloviny 10. století. Vyhlídková stavba i okolí prošly revitalizací a nabízejí nádherný výhled na kopec Zebín a město Jičín. K věži se dostanete po modré turistické značce z vrcholu kopce Tábor.

 

Alainova vez

Foto: Úžasná místa v Česku

 

6. Lomnice nad Popelkou: Unikátní výhledy ze zmodernizovaného skokanského můstku

Navštivte zmodernizovanou vyhlídku v Lomnici nad Popelkou s visutým ochozem. Nachází se na vrcholu nájezdové věže skokanského můstku, který postavil Jaromír Stránský a získal za něj ocenění v soutěži Stavba roku 2007. Z výšky téměř 30 metrů můžete obdivovat Podkrkonoší, vrcholky Lužických, Jizerských a Orlických hor, stejně jako Krkonoše. Lyžařský areál je spojen se slavnou osobností Zdeňkem Remsou, reprezentantem ve skoku na lyžích, který dovedl Jiřího Rašku k olympijskému vítězství. Rozhledna je volně přístupná v jakémkoli ročním období.

 

skokanska vez

Foto: Úžasná místa v Česku

 

Náš tip: Za benefity se můžete ubytovat třeba v Wellness apartmánech Český ráj **** & Biokolna *****, kde si můžete dopřát komfortní rodinné rodinné zázemí, saunu nebo třeba masáž. 


Apartmany cesky raj
Biokolna, Český ráj